SPOTKANIE AUTORSKIE ON-LINE Z EDYTĄ ZARĘBSKĄ - 10 grudnia 2020


IMG 9203

10 grudnia dzieci z Publicznego Przedszkola w Ujeździe uczestniczyły on – line w spotkaniu autorskim z Edytą i Robertem Zarębskimi. Babcia Grunia – jak mówi o sobie bajkopisarka, opowiedziała dzieciom swoją historię, jak od marzeń małej dziewczynki, doszła do ich spełnienia w dorosłym życiu. Myślą przewodnią spotkania były marzenia, bo jak powiedzieli goście, każde dziecko pragnie by się spełniły.

W trakcie swojego występu autorzy zachęcali najmłodszych do częstych odwiedzin w bibliotece i korzystania z skarbów w niej ukrytych. Dzieci miały okazję wysłuchać jednej z bajek autorki pt.             ”Opowieści Babci”. A następnie podczas gimnastyki mogły wcielić się w rolę kotka z opowiadania. Wiele radości sprawiło odgadywanie rysunku przygotowanego przez Panią Edytę,
po kolejno odsłanianych elementach.
Przy akompaniamencie Pana Roberta uczestnicy wspólnie z autorką zaśpiewali piosenkę pt.: „Mądra rzeka".
Pani Edyta Zarębska jest autorką i ilustratorka takich książek jak „Antek i Stara Jabłonka", „Zosia i fiołkowy kapelusz", „Opowieści Babci Gruni" czy zbiór bajek „Posłuchajki. 365 bajek na dobranoc. Księżyc opowiada... historyjki na dobry sen"
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „START ZABAWA - CZYTANIE TO FAJNA SPRAWA”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Logo.jpg