TEATRZYK PALUSZKOWY W BIBLIOTECE


Bal012

W ubiegły piątek zakończył się cykl warsztatów dla dziesięciu mam i  ich dzieci w wieku 3-5 lat oraz dwudziestoosobowej grupy starszych dzieci 6-11 lat.
Przez dwa miesiące pierwsza z grup spotykała się w bibliotece na wspólnym czytaniu literatury dziecięcej połączonym z zabawami muzycznymi, rytmicznymi, teatralnymi i logopedycznymi. Na zakończenie dzieci z mamami bawiły się w teatrzyk kamishibai i paluszkowy. Głównym bohaterem tych spotkań był Miś i Tygrysek z bajek Janoscha.
Starsi uczestnicy przygotowywali na warsztatach sztukę teatru lalkowego (pacynkowego) opartą na historii i tradycji Ujazdu związaną z Targami Panieńskimi i legendzą o miłości Anny Julianny i stajennego Stefana. Dzieci przygotowały scenariusz od podstaw, pacynki, teatrzyk kamishibai, kotyliony oraz układ taneczny. Pani Teresa Nowak i Sabina Miś gościły w naszym ośrodku, aby nauczyć młodych śpiewu lokalnych pieśni, które zostały wykonane podczas przedstawienia. Na spektakl pt. "O pannie i kawalerze" przybyło liczne grono widzów.
Zadanie zrealizowano w ramach projektu "Raz, dwa trzy - kultura i My" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.