PRZEGLĄD TALENTÓW MUZYCZNYCH - 27 października 2019


 Koncert115

27 października Miejsko Gminny Ośrodek Działalności Kulturalnej w Ujeździe zorganizował dla melomanów muzyki koncert pt.: Kraina muzyki w wykonaniu kwintetu dętego blaszanego BSA Brass. Do udziału w koncercie zaprosiliśmy również uzdolnioną muzycznie młodzież Gminy Ujazd, uczniów i absolwentów szkół muzycznych. W ten sposób dołączyliśmy do obchodów Światowego Dnia Muzyki,

który ma na celu pokazanie jaka muzyka jest wyjątkowa i jakie dobro w sobie kryje, promowanie kompozytorów i muzyków, uznanie i docenienie pracy młodych, uzdolnionych mieszkańców Gminy Ujazd.

Koncert organizowany pod Patronatem Burmistrza Ujazdu Hubarta Ibrom. Dzieci otrzymały list gratulacyjny oraz upominki.

Kolejność występów:

 1. Natalia Piątek - pianino
 2. Wiktoria Klimas – trąbka, akompaniament p. Agnieszka Hyla
 3. Julia Chwastek - pianino
 4. Agata Michalska – skrzypce, akompaniament Anna Michalska
 5. Krystian Kokoszka - keyboard
 6. Katarzyna Kałużny - pianino
 7. Natalia Płachetka – śpiew

Piosenką „Nie można żyć bez światła” wyśpiewała II miejsce w XXI Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej „Dobrze jest śpiewać naszemu Panu” w kategorii soliści 10-13 lat. Natalia zajęła również III miejsce w II Powiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Bajeczne Melodie” w kategorii wiekowej klas IV-VIII organizowanym przez Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich. Na koncercie zaśpiewała piosenkę pt. „Wszystko co złe omija mnie” (Nie ma jak dom) Grażyny Łobaszewskiej.

 1. Weronika Ogaza - saksofon
 2. Marek Skrzypiciel - pianino
 3. Laura Sładek - śpiew
 4. Małgorzata Kałużny - pianino
 5. Justyna Kapica - klarnet
 6. Daniel Łukaszczyk - pianino
 7. Agata Michalska – śpiew

Agata wzięła udział w II Powiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Bajeczne melodie” organizowanym przez Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich, gdzie zajęła I miejsce w kategorii klas I-III. Zaśpiewa piosenkę „Nowe dni” z filmu Zaplątani.

 1. Paweł Kokoszka - pianino
 2. Tomasz Gala - trąbka
 3. Kacper Lizon - pianino
 4. Nikola Białas, Agata Michalska, Natalia Płachetka

Dziewczyny zajęły I miejsce w Konkursie Piosenki Niemieckiej SUPERSTAR w głosowaniu internetowym. Zaśpiewały piosenkę pt. „Auf die Bänke fertig los” z repertuaru Antoni.