NOC ŚWIĘTOJAŃSKA - 22 czerwca 2019


 Noc304

Noc Świętojańska, to impreza połączona z otwarciem Muzeum Kanału Gliwickiego w Porcie Żeglarskim Marina Ujazd.  Mieszkańcy oraz przybyli goście licznie uczestniczyli w tym pięknym słowiańskim święcie.

Impreza miała miejsce w innej scenerii, w porcie Żeglarskim Marina Ujazd, wśród żaglówek, które przypłynęły w tym dniu do Ujazdu.

Uczestnicy imprezy mówili, że czują się jak na wczasach, bardzo podobała im się sceneria. Ujazd w tym dniu zamienił się w miejscowość wypoczynkową.

W programie Nocy Świętojańskiej:

  1. Pokazy ratownicze. Warsztaty : "Bezpiecznie nad wodą” - Drużyna WOPR Leśnica

Zajęcia te dzieliły się na dwa etapy.

  • Pierwszy - to zajęcia teoretyczno - praktyczne, pozwalające zgłębić ogólną wiedzę na temat prowadzenia pierwszej pomocy, zasad resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Chętne osoby mogły wypróbować swoich umiejętności udzielania pierwszej pomocy, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.
  • Druga część prowadzona na wodzie. Ratownicy, używając specjalistycznego sprzętu ratowniczego przeprowadzili pokazy obejmujący ratowanie tonącego z wody.

  2. Zabawy z klaunem

  3. Warsztaty plecenia wianków świętojańskich

  4. Przejażdżki motorówką, kajakami

  5. Muzyka żeglarzy – szanty

  6. Taniec z ogniem

  7. Wieczorem dyskoteka

Imprezie patronował Burmistrz Hubert Ibrom.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Panu Zbigniewowi Chałat i drużynie WOPR Leśnica za przeprowadzenie warsztatów: „Bezpiecznie nad wodą” , Strażakom z OSP w Zimnej Wódce oraz Policji za zabezpieczenie imprezy, Paniom z zespołu Frohsinn oraz Pani Barbarze Olesz z Kwiaciarni „Oleńka”, za prowadzenie warsztatów plecenia wianków świętojańskich, pracownikom ZGKIM w Ujeździe za pomoc w organizacji imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.