JESIENNE SPOTKANIA W BIBLIOTECE


1a.jpg.JPG

W  dniach 1 i 8  października  br.  dzieci  z  Publicznego  Przedszkola  w  Ujeździe oraz  uczniowie  klas  I – III  z  Publicznej  Szkoły  Podstawowej  w  Zimnej  Wódce, Olszowej, Jaryszowa i Sieroniowic odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Ujeździe. W bibliotece na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek. Panie bibliotekarki Anna Soja oraz Wioleta Gustaw przygotowały dla dzieci ciekawe lekcje biblioteczne.

Publiczne Przedszkole w Ujeździe

Tematem wiodącym była jesień. W związku z tym, że niedługo, bo 1 grudnia zagości u nas na spotkaniu autorskim pani Barbara Gawryluk, dzieci wysłuchały opowiadań jej autorstwa, dotyczących przyjaźni i zdrowego żywienia. Następnie wspólnie omawiali treść książki, odpowiadały na pytania, odgadywały jesienne zagadki. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, samodzielnie zrobiły zdrową, owocową sałatkę oraz wykonały sowy z jesiennych liści. Dzieci rozbawione, w świetnych humorach wróciły do swojego przedszkola.

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Zimnej Wódce i Olszowej - klasa I

Pani  bibliotekarka  opowiedziała  czym  różni  się biblioteka  od  księgarni,  omówiła  ogólne  zasady  korzystania  z  niej,  pokazała  jak  wygląda  karta  czytelnika  i  do czego  ona  służy.  Dzieci  aktywnie  uczestniczyły w rozmowie na temat poszanowania książek, tego jak należy się z nimi obchodzić i czego nie wolno robić w trakcie czytania, aby się nie zniszczyły. Dzieci poznały również historię książki i początki pisma. Dowiedziały się, jak wielkie znaczenie miało wynalezienia druku przez Jana Gutenberga.

Młodsze dzieci wysłuchały opowiadania o jesiennych zabawach Kubusia Puchatka oraz wykonywały sowy z jesiennych liści. Starsze natomiast wysłuchały opowiadania o czipowaniu psa pani Barbary Gawryluk oraz wykonywały zakładki do książek.

Na koniec uczniowie zostali obdarowani cukierkami.

Celem organizowania spotkań jest przybliżenie dzieciom miejsca i osób pracujących w bibliotece, oraz zachęcenie dzieci do czytania książek i korzystania z  księgozbioru biblioteki.

 

Szkoła Podstawowa w Olszowej i Zimnej Wóce - klasa II i III

 

Szkoła Podstawowa z Jaryszowa - kl. I

 

 

Szkoła Podstawowa z Jaryszowa - kl. II i III

Dzień był wietrzny i idealnie pasował to tematu przewodniego lekcji, którym był latawiec. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania o przygodach Goofy’ego i Myszki Miki w książce „Uciekający latawiec. Przygoda w Chinach”. Następnie dowiedziały się ciekawych informacji o pochodzeniu tych najstarszy przyrządów latających, po czym z zaangażowaniem i ogromnym entuzjazmem wykonały własnoręczne, pomysłowe latawce.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i wspólną zabawę.