POPOŁUDNIOWE SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ - 4 października 2019


 Biblioteka002

"Mamo, poczytajmy razem"

W piątkowe popołudnie odbyło się bajkowe spotkanie z Misiem i Tygryskiem z opowiadań Janoscha. Dzieci wspólnie z mamami wysłuchały bajki "Idziemy po skarb". Najmłodsi próbowali odgadnąć, co było największym skarbem i szczęściem dla Misia i Tygryska oraz kogo spotkali podczas długiej wędrówki.  Następnie uczestnicy nauczyli się jesiennej piosenki oraz integrowali się przy zabawach z Bum Bum Rurkami. Zapraszamy na kolejne spotkanie.
Kultura
Scenopisanie o historii i tradycji Ujazdu - warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 6-11 lat
 
Na zajęciach teatralnych dzieci ćwiczyły warsztat aktorski, poznały ćwiczenia rozgrzewające aparat mowy, kształcące dykcję i recytację. Następnie grupa została podzielona na dwie części według zadań. Pierwsza z grup zajęła się pisaniem scenariusza sztuki teatrzyku pacynkowego opartego na historii, legendach i tradycji Ujazdu. Zdradzimy, że główną bohaterką sztuki będzie Anna Julianna... a akcja rozegra się podczas pierwszych Targów Panieńskich. Dzieci tworzyły projekty pacynek, które powstaną na kolejnych zajęciach.
druga grupa pracowała nad ilustracjami do teatrzyku kamishibai powstającego na bazie scenariusza.
Zapraszamy dzieci na kolejne zajęcia, na których będziemy tworzyć scenografię do sztuki o Ujeździe oraz działać muzycznie z zaproszonymi lokalnymi artystami. Kultura