OPOWIEŚCI O UJEŹDZIE, CZYLI SPOTKANIE Z LEGENDĄ W BIBLIOTECE - 30 września 2019


 Przedszkolaki023

30 września w Bibliotece Publicznej gościliśmy dzieci z Przedszkola Publicznego w Ujeździe. Historia naszego miasta i legendy Ziemi Ujazdowskiej były tematem przewodnim.

Wspólnie wyruszyliśmy w małą podróż po naszym miasteczku.

Dzieci wysłuchały legend  o ”Jordance – rzeczce ujazdowskich grzeszników” , ”O złotorogim jeleniu”, ”O Studzionce – miejscu słynącym łaskami” oraz o tym ”Jak bociany gród pomogły zbudować”. Przypomnieliśmy też inną znaną legendę związaną z kapliczką stojącą w parku czyli o Powstaniu Kościoła pw. Świętej Barbary”.

Dopełnieniem tych opowieści były wyeksponowane rysunki oraz zdjęcia Ujazdu.

Podsumowaniem wiedzy było rozwiązanie krzyżówki.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały w prezencie Wyprawkę Małego Czytelnika (książkę oraz karty do zbierania naklejek), na dobry czytelniczy start. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”.