SPOTKANIE AUTORSKIE Z AGNIESZKĄ TYSZKĄ - 17 października 2018


 IMG 9323

17 października Biblioteka Publiczna w Ujeździe gościła autorkę książek dla dzieci i młodzieży- Agnieszkę Tyszkę. Pani Agnieszka jest autorką powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych.

W 2005 roku otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Róże w garażu". Jej utwory dla młodszych czytelników to m.in.; „Świat się roi od Marianów”, „Bajkowe lulanki”, „Bajkowy rok”, „O czy marzy czarownica”, ”Koronkowe historie”, oraz cykl powieści „ Zosia z ulicy Kociej”.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci klas I i II z PSP w Ujeździe, Zimnej Wódki i Jaryszowa. Autorka rozpoczęła swoje spotkanie pytaniem : „Kto lubi czytać”. O dziwo… ukazał się las rąk. Dzieci chętnie i aktywnie dały się wciągnąć w rozmowę o tym, czy warto czytać, czy czytanie jest trudne i czy łatwo jest napisać książkę.

Podczas spotkania autorka opowiadała o tym jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem, których bohaterów książkowych stworzonych przez siebie samą szczególnie lubi.

Spotkanie zostało uatrakcyjnione rozdaniem nagród uczestnikom konkursu rysunkowego: „Ilustracje do książek Agnieszki Tyszki”.

Na zakończenie młodzi uczestnicy otrzymali od pani Agnieszki autografy z dedykacją.