Spotkanie z Pippi Pończoszanką - 9 marca 2017


IMG 5572

9 marca 2017 roku Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Ujeździe odwiedzili uczniowie klasy II i III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaryszowie.

Dzieci   wysłuchały   opowiadania   „Pippi  idzie  do  szkoły”  Astrid Lindgren, wykonały  prace  plastyczne  przedstawiające  postać  rudowłosej,  niesfornej  dziewczynki oraz bez problemu poradzili sobie z rozwiązaniem krzyżówki.

W czasie spotkania bibliotekarka przybliżyła dzieciom postać autorki książki o Pipi oraz opowiedziała o tym, jak ona powstała. Astrid Lindgren wymyśliła historię o Pippi w 1941 roku, gdy jej córka, 7-letnia Karin, zachorowała, poprosiła mamę, aby opowiedziała jej jakąś bajkę, była to historia o Pippi, którą córka przyjęła z wielkim entuzjazmem. Cztery lata później ukazało się pierwsze wydanie książki o przygodach Pippi. Dzieci pokochały ją, czego dowodem jest kilkakrotna ekranizacja przygód, oraz przetłumaczenie książki na ponad 92 języki.

Dzieci dobrze się bawiły, mamy nadzieję, że wielu z naszych milusińskich gości przeczyta inne opowiadania o przygodach Pippi.

Celem  organizowanych  spotkań  jest  m.in.:  zainteresowanie  dzieci  księgozbiorem  biblioteki,  zachęcenie  do  czytania,  przybliżenie  dzieciom  miejsca  i  osób  pracujących  w  bibliotece.