WYJAZD DO NARODOWEJ ORKIESTRY SYMFONICZNEJ POLSKIEGO RADIA - 3 czerwca 2016


IMG 8979

3 czerwca br. grupa seniorów z gminy Ujazd pojechała do Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach na koncert w ramach cyklu „Muzyka dawna”.

Znakomity zespół {oh!} Orkiestra Historyczna oraz prowadzący zespół Lars Ulrik Mortensen - duński klawesynista i dyrygent, wykonali utwory Georga Philipa Telemana - mistrza muzyki późnego baroku.

Wyjazd dla seniorów zorganizowano w ramach projektu „90 dni z kulturą”. Został sfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura Dostępna".

Za cel organizowanych wyjazdów stawiamy sobie upowszechnianie kultury  i czynienie jej dostępnej mieszkańcom miasta i gminy. Chcemy również zwrócić uwagę mieszkańcom Śląska na nowo powstałe obiekty kulturalne w ich regionie, miejsca ważne dla kultury polskiej w dziedzinie muzyki i teatru. Miejsca te mają znaczenie ogólnokrajowe , a ich wyjątkowość wynikająca z właściwości akustycznych oraz audiowizualnych zasługuje na uwagę.

Seniorzy, byli pod wrażeniem wielkości i nowoczesności budynku zlokalizowanego w Centrum Katowic, w miejscu po 20 hektarowej kopalni. Projekt siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) został wyłoniony w międzynarodowym konkursie. Dwa place wejściowe oraz park miejski wypełniony wieloma drzewami i takimi atrakcjami jak fontanny, zabawki muzyczne, labirynt czy amfiteatr. A wszystko po to by to, by miejsce wypełnili ludzie i muzyka.