DOŻYNKI GMINNE - 9 września 2018


IMG 8446

Uroczystości dożynkowe zainaugurowała o godz. 11.00 w miejscowym kościele msza dziękczynna w intencji rolników i mieszkańców. Nieodłącznym elementem dożynek w Ujeździe był oczywiście barwny korowód przyczep, wozów i wszelkich pojazdów. 

Czytaj więcej...

SENIORZY TKAJĄ, PASJE ODKRYWAJĄ


Warsztaty1

Terenowe Koło PZERiI w Sieroniowicach, we współpracy z Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Działalności Kulturalnej w Ujeździe, od 01.07.2018r. przystąpiło do realizacji projektu ,,Seniorzy tkają, pasje odkrywają”. Projekt dofinansowany jest z Programu ,,Działaj Lokalnie” X Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności,  realizowany przez ,,Akademię Rozwoju i Filantropii” w Polsce, Stowarzyszenie ,,Kraina Świętej Anny” oraz Ośrodki ,,Działaj Lokalnie”.

Czytaj więcej...

TARGI PANIEŃSKIE - 20 maja 2018


 IMG 5217

Lata dwudzieste lata trzydzieste to wszystko wtedy się zaczęło…

To wyjątkowy czas w historii naszego miasta, tętniącego życiem i gwarem. W tym czasie impreza kulturalna pn.: Heiratsmarkt wyróżniała niewielki Ujazd na mapie Śląska. Również obecnie chcemy, aby to wydarzenie nadal było pielęgnowane, upamiętnianie i stało się charakterystycznym elementem kulturalnym Gminy Ujazd.

Czytaj więcej...

DZIEŃ KOBIET - 11 marca 2018


Dzie Kobiet 019

11 marca, w Ośrodku Kultury świętowano Dzień Kobiet. Gospodarzem spotkania był Burmistrz Tadeusz Kauch, który w ciepłych słowach powitał Panie, złożył najserdeczniejsze życzenia oraz wręczył kwiaty.

Czytaj więcej...

RAZEM TEATRALNIE I MUZYCZNIE


IMG 4081jpg

W Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe realizowany jest nowy projekt „Razem teatralnie i muzycznie”, dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek!”

Czytaj więcej...

KONCERT NOWOROCZNY - 10 LUTEGO 2018


Koncert Noworoczny 012

Koncert  Noworoczny  jest  wyrazem  szczególnego  podziękowania  za zaangażowanie i aktywną działalność na rzecz rozwoju i promocji gminy Ujazd. Dedykowany jest osobom, przedsiębiorcom, działaczom kultury i sportu oraz aktywnym sołectwom.

Czytaj więcej...

SYLWESTER 2017/2018


IMG 2637

                Mieszkańcy gminy Ujazd witali Nowy Rok 2018 na plenerowej zabawie sylwestrowej, zorganizowanej przez Ośrodek Kultury w Ujeździe. Tej nocy dziedziniec zamkowy w Ujeździe tętnił życiem jak za dawnych lat.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE ANDRZEJKOWE DLA SENIORÓW - 18 listopada 2017


Spotkanie048

18 listopada najstarsi mieszkańcy Ujazdu wspólnie spędzili popołudnie.

Zorganizowana przez Samorząd Mieszkańców oraz Ośrodek Kultury impreza andrzejkowa była okazją do spotkania z rówieśnikami, do rozmów, a także wspólnej zabawy. Miasto Ujazd liczy 233 seniorów, którzy ukończyli 65 rok życia.

Czytaj więcej...